Jak dosáhnout partnerského souladu?
Chcete-li mít dobré manželství nebo dlouhodobý partnerský vztah, zapomeňte na dokonalost. Ta totiž vůbec není zárukou šťastného manželství, v mnoha případech je tomu dokonce spíš naopak. Je lepší smířit se odlišnostmi, které mezi Vámi a partnerem jsou, než s nimi tvrdě po celé dlouhé roky bojovat. Některé věci zkrátka nezměníte, i kdybyste se rozkrájela a tak je lepší je nechat být, než se o ně do smrti hádat. Většina z nás doufá v okamžiku, kdy do dlouhodobého partnerského vztahu vstupuje, že tento vztah bude stejně kvalitní i po letech. To, že bude kvalitní, neznamená, že zůstane stejný. To totiž ani nemůže, většinou se v něm totiž objeví děti a další významné okolnosti, které tento vztah formují.
Co vede ke šťastnému životu v páru?
Nejdůležitějším předpokladem šťastného manželství či dlouholetého života tzv. na hromádce není ani pravidelný sex, ani peníze, nýbrž tolerance a vzájemný respekt, umění dopřát druhému svobodu v rozhodování. V každém partnerství se objeví období, která budou horší a méně šťastná, pokud ale hned nehodíte flintu do žita, je velká naděje, že zase přijdou časy lepší. Opravdu jen ve vzácných případech Vám dlouholetí manželé řeknou, že spolu byli šťastní bez výjimky po celou dobu trvání manželství.
Udržujte si zamilovanost co nejdéle a udělejte si čas také jen pro sebe!
Budete-li se snažit dát svému partnerovi najevo, že o něj stále stojíte, budete Váš vztah udržovat stále živý. Snažte se i po letech svého partnera překvapovat, například společnou večeří v restauraci nebo mu kupte něco zvláštního. Večer si můžete zpříjemnit vzájemnou masáží a televizi nechte pro jednou vypnutou a raději si jen tak povídejte u vína. Kdy jste to naposledy udělali?
Někdy je velmi obtížné udělat si čas je sami pro sebe, zejména máte-li malé děti, které jsou na Vás závislé. Přesto, máte-li možnost, snažte se „ukrást si“ nějaký čas jen na sebe, už jen to že si spolu vyrazíte do kina nebo na večeři, Vám připomene časy, kdy jste se na nic a nikoho nemuseli ohlížet.