Otázku: „Co s načatým večerem?“ mohou vyřešit společenské hry.

Deskové, karetní i hry s kostkami mají spoustu výhod. Dají se hrát odpoledne i večer. Hřištěm je většinou jen váš stůl nebo maximálně pokoj, ve kterém se běžně společně scházíte. Nepřekazí je špatné počasí. Při hře můžete podávat drobné občerstvení, není třeba vařit složité menu. Sama hra navodí spoustu témat a veselých okamžiků.
 rodiče a tři děti
Při výběru záleží  tom, s kým budeme hrát.
Jinou hru vybereme pro přátele  stejného věku, jinou pro setkání s rodinou, jinou pro sešlost různého věku. Pasians je vhodný jen pro 2 hráče. Pro čtyři pak kanasta nebo žolíky. Většina her, které lze koupit, je vytvořena pro 2 až 6 hráčů. Pokud je vás víc je řešením hrát i ve dvojicích, kdy například při zábavě v rodiném kruhu může tým tvořit táta s mámou, strýc s tetou,  babička s vnučkou a dědeček s vnukem.
 herní plán
Hru volíme s ohledem na věk a zájmy spoluhráčů.
Pestrou nabídku témat nabízejí společenské hry.  Zvolit můžete čistě zábavné – pohádkové, fantasy – nebo vás potěší i staré dobré „člověče nezlob se“. Plno nečekaných situací přináší plnění různých úkolů typu pantomima, kresby, modelování.  Vědomostní  hry  plné otáze z oblasti hudby, filmů,  přírody, zeměpisu, dějin rozšiřují na víc všeobecné vědomosti, a to hlavně pokud jsou mezi hráči děti.
 hra koňské dostihy
Nesmíte však zapomenout na čas.
Pro menší děti, které u jedné činnosti nevydrží příliš dlouho, je lépe připravit raději dvě nebo víc her s krátkou hrací dobou, nebo upravit pravidla tak, aby vítězství bylo dosaženo snadněji a rychleji. Ale ať již hrajete více krátkých her nebo jednu, která může trvat i hodiny, nezapomínejte na přestávky. Ty jsou vhodné pro podávání pohoštění, protáhnutí těla, zhodnocení průběhu hry.
 
Vlastním nápadům se meze nekladou.
Jde především o příjemné trávení času s lidmi, které máte rádi. A právě proto můžete hraní, pro radost vaši i ostatních, ledasčím zpestřit. Pro týmy si vyrobit dresy, vlaječky a scházet se pravidelně. Při každém setkání vybírat nová témata a druhy her. Fotit jeden druhého při plnění úkolů a vytvářet alba plná vzpomínek.

Publikováno v Nezařazené