Nejkrásnější místa na světě k potápění

Objevování nových světů nemusí probíhat jenom ve vesmíru – však se také říká, že o tom, co se děje za naší atmosférou víme více, než kolik toho víme o tom, co se skrývá pod hladinami oceánů a moří. Pokud také toužíte po objevování podmořského světa, kde je stále co objevovat, jelikož toho skutečně není známého mnoho, jistě vás zajímá, kde je toho k vidění nejvíc a nejlépe. Bohužel, abyste se mohli kochat těmi nejkrásnějšími úkazy, které moře skrývá, nestačí vám plavat kousek od pobřeží Španělska, Chorvatska nebo Bulharska.

1. Velký bariérový útes
Abyste mohli vidět tuto nádheru, kterou je velký bariérový útes, nejspíš si budete muset pospíšit. Vědci zjistili, že za posledních třicet let se tento útes, nejkrásnější podmořská podívaná na planetě, zmenšil o téměř padesát procent své původní velikosti. Je mnoho věcí, které mohou za tento fakt, a zdaleka za to nemůže jenom lidstvo.

Kromě toho, že se moře otepluje a že je znečistěné, může za mizení korálových útesů i velké množství bouří a cyklonů, ale také masožravé hvězdice a jiné druhy mořských živočichů, které koráli napadají. Koráli také postupují času, dochází k jejich vybělování, co má za následek jejich umírání. Tento útes je starý asi šest set tisíc let – můžete zde spatřit tisíce druhů ryb, korálů, laločníků a jiných živočichů, jako jsou mořští hadi, korýši, zévy.

2. Maledivy
Toužíte-li po ráji na zemi, Maledivy jsou to pravé místo – nejenom na souši. I pod vodou se skrývají krásy, které byste nejspíš nečekali. Nádherné tyrkysové laguny svádějí k tomu, abyste je důkladně prozkoumali. Najdete zde hejna rejnoků, a to hlavně v oblasti Cocoa Thila, Ari Atol, nebo jižní Malé Atoly. Konkrétně oblasti Maaya Thila a Kudarah Thila.

3. Belize
Ideální místo na potápění je Modrá díra, kde najdete úchvatné krasové útvary.

4. Kostarika

5. Honduras

Publikováno v Nezařazené