Internet od začátku po současnost

Jak to vlastně všechno začalo

Už uběhlo mnoho let od doby, kdy byl sestrojen první počítač a posléze i nápad, jak postupně počítače propojit. K takovému prvnímu propojení došlo v USA ve druhé polovině roku 1969. Tato síť byla tvořena čtyřmi takzvanými „uzly“, což byly počítače, které byli umístěny v různých koutech země. Jak je tomu tak u většiny věcí, pokud to funguje, počet uživatelů se zvětšuje, tak je tomu tak i zde, postupem času se počet uživatelů zvýšil natolik, že internet a jeho služby využívá naprostá většina populace ve vyspělých státech.
připojeno k síti

A jak to vlastně funguje

Většina lidí z posledních generací si už život bez internetu ani nedokáže představit, ale jenom málokdo ví, jak to vlastně všechno funguje. Propojit pár počítačů a sdílet informace pouze mezi nimi by nebylo moc k užitku, a proto vzniklo společenství několika desítek tisíc sítí, aby se mohli propojit zařízení po celém světě a každý se mohl připojit k internetu. Dnes už se k síti může připojit prakticky každý, kdo má možnost připojení pomocí pevné linky, bezdrátového připojení nebo třeba pomocí kabelové přípojky a má k dispozici počítač, telefon nebo jiné zařízení, které je schopné se k síti připojit.
internet napříč světem

 Spousta možností ke shánění informací

Informace lze čerpat na mnoha místech internetu, ale nejčastěji jsou k tomu využívány webové stránky, také známé jako internetové domény. Jedná se o stránky označované počátečními písmeny WWW. K těmto stránkám nás nejrychleji dovedou webové prohlížeče, jako je například Google Chrome, Internet Explorer, Mozilla Firefox a mnoho dalších. Na těchto prohlížečích už můžeme naše www stránky snadno nalézt, ale pro lepší orientaci jsou nám k dispozici ještě internetové vyhledávače jako je například Seznam.cz, Google.com a další. Díky této vymoženosti moderní doby je možné se vzdělávat, shánět informace, nové přátele, hrát si hry a spoustu dalších věcí…

Publikováno v Nezařazené