Ideální byt podle feng shui

Začneme tím, když do svého bytu přicházíte. Cesta k němu by měla být dobře viditelná, dveře čisté, a před nimi velká rohožka. Dveře by zároveň neměly být naproti ložnici, kuchyni nebo toaletě.

Co je asi úplně jasné – pořádek. Všechno, co se kde válí a není na svém místě, ukliďte, a společně s tím vyměňte staré fotky, na kterých je někdo, kdo vám ublížil, za rostliny.
voda, kohoutek, kuchyně

Botníky a skříně volte uzavřené, aby v nich energie nestála. Určitě nedávejte zrcadlo naproti dveřím, jelikož se tak energie odráží zpátky.

Schody. Ty také nepatří naproti vchodu, a jejich ideální tvar je zahnutý, ovšem ne spirálovitý.

Kuchyně by neměla být naproti koupelně a ložnici, také ale pod ložnicí. Dávejte si pozor na to, abyste neumístili sporák naproti dřezu, jelikož tak dostáváte dva živly do střetu, a mohli byste vyhořet či se vytopit. To samé platí u přílišné kombinace červené a černé barvy. Feng shui také nepodporuje spojení kuchyně s obývákem, protože jednotlivé místnosti by měly být alespoň nějak oddělené, ať už malbou či podlahou, jelikož každá vyzařuje zcela odlišnou energii.

Pokračujeme obývacím pokojem. Pohovky dejte ke zdi, nechte volný střed, neplňte prostor zbytečnostmi, ale rohy zakryjte rostlinami. Také dbejte na dostatečné osvětlení. Televize by neměla být na očích jako ústřední bod, místo toho by zde měl být krb.
byt, obývací pokoj

V ložnici neumisťujte postel v jedné linii se dveřmi. Postel by měla mít čelní desku, která bude opřená o zeď. Malba v tomto pokoji by měla být neutrální a vedle postele noční stolek s lampičkou a vonnou svíčkou.

A už jsme u poslední části – koupelna. Tady nezapomínejte zavírat dveře a sklapovat záchodové prkénko, aby vám neunikaly peníze.

Nemusíte hned předělat celý váš byt. Stačí, když si nějaké prvky vezmete k srdci a zkusíte je změnit. Například přidání trocha přírody moc práce nezabere.