Zázraky na počkání


Zázračné tabletky způsobující okamžité hubnutí, zhubněte před zrcadlem na jedno podívání. Lupnete si kouzelnou pilulku, podíváte se na problémové části svého těla a ty se jednoduše změní a promění tak, aby vyhovovali Vám a splňovali Váš ideál. Když to nebude dlouho držet, můžete si příště lupnout rovnou dvě tabletky, aby byl účinek trvanlivější.

To, co platí o hubnutí, platí i o všem ostatním. Nic, jako zázračná tabletka není. Chcete-li změnit svůj způsob života a toužíte po změně zevnějšku, nebo i vnitřku, bude to trvat dlouhé měsíce, než pocítíte a uvidíte změnu.

Kdo by ale v dnešním světě chtěl na něco čekat? Všechno musí být rychlé, hned viditelné, za každou cenu se účinek musí dostavit nejdéle do týdne.
Naše těla však fungují do značné míry setrvačně. To, co jste jedli včera a předevčírem, Vám ovlivňuje ještě dnes. Je ovšem nutné dodat, že řešit to projímadly, nebo zvracením je do značné míry velice sebedestruktivní záležitost a je lepší se k takovým praktikám raději neuchylovat.

Ono to funguje, všechno svým způsobem funguje, něco třeba proto, že tomu věříte a něco, protože to na chvíli oblafne organismus a ten si myslí, že se děje něco jiného, než se ve skutečnosti děje.

Například, je mnoho způsobů, jak hubnout. Dáte si tabletku a zhubnete hned. Nacpete se a za chvilku je z vás zase kulička, jenže mnohdy ještě větší, než na začátku. Jíte zeleninu, nepomáhá to, mnoho lidí se však neptá, proč to nepomáhá, prostě to zavrhnou a přejdou zpět na to, co fungovalo alespoň trochu a tak pořád dokola, další účinný způsob, jak hubnout.

Tělo si to pamatuje, všechno. Změny, by měly přicházet pomalu, protože jinak, tím dáváte svému organismu docela zabrat a on se může začít bránit, třeba tak, že oslabí nějaké funkce, aby ty nutné pro život běžely bez problémů. A to je okamžik tloustnutí, Vy si v reakci vezmete tabletku.

Předpokládejme, že v ní je nějaký hormon a ne jen škrob. Tabletka zapůsobí, hormon se vyplaví, tělo reaguje. Hubnete, tělo si na tabletku zvykne, upraví si hranice a Vy opět tloustnete, tak přidáte další tabletku a tak pořád dokola. Mechanismů může být více a může se jednat o cokoli jiného než tloustnutí.

Naděje je krásná věc, nemělo by se však slepě důvěřovat všemu, co dobře zní a pokud už s něčím začnete, tak u toho vydržte, protože tělu může trvat měsíce si zvyknout, ale nakonec se Vám díky, třeba úpravě stravy, může opravdu ulevit.

Publikováno v Nezařazené