Ložnice, do které se budete rádi vracet

Prostředí ložnice jde ruku v ruce s naším psychickým stavem. Pokud u vás po probuzení nepřevládá pocit odpočatosti a radosti z nového dne, ale naopak se cítíte bez energie a nevyspalí, v mnoha případech za to může právě zařízení ložnice.

příjemné prostředí

Ložnice patří k jednomu z nejdůležitějších míst vůbec, není se čemu divit. I když si to na první pohled možná neuvědomujete, ale je to právě postel, ve které trávíme třetinu našeho života. Ložnice tak tvoří delikátní prostor, který je určen k odpočinku, relaxaci nebo k společným chvilkám partnerů a měli bychom se v takovém prostředí přinejmenším cítit dobře.

Bez kvalitní postele s matrací to nepůjde

Postel patří mezi nejzákladnější kousky nábytku, bez kterého se zkrátka neobejdeme. Postel a kvalitní matrace rozhodně stojí za investici, i když vás mnohdy překvapí jejich astronomická výše.

toužebný odpočinek

Neméně důležité je i umístění v místnosti. Podle pravidel by mělo být čelo postele umístěno ke zdi, lůžko přístupné z obou stran a rozhodně ne pod oknem.

Další nábytek vhodný do ložnice

Ložnice by měla působit vzdušným dojmem, s rozmyslem tak važte umístění každého dalšího kusu nábytku. Po obou stranách postele by měly být umístěny noční stolky, a pokud není ložnice propojena se samostatnou šatnou, tak i šatní skříň. Vestavné skříně Praha jsou pak ideálním řešením, jak využít nevzhledné kouty a rohy, do kterých umístění katalogových skříní nepřichází v úvahu.

Vkusné a jednoduché dekorace

Dekorace volte s rozvahou, zvlášť v ložnici se řiďte pravidlem, že všeho moc škodí. Ložnice slouží v prvotní řadě k odpočinku a mnoho rušivých elementů by pro tělo a mysl mohlo mít negativní vliv. Do místnosti tak neumisťujte příliš mnoho pokojových rostlin, velkoformátová zrcadla, obrazy a další předměty, které zbytečně odpoutávají naši pozornost od tíženého odpočinku. Ozdobte holé stěny rodinnými fotografiemi ve zdobných rámech, které vám pomohu oživit příjemné chvíle a okamžiky.