Proč právě kočku?

Přemýšlíte někdy o tom, že byste si pořídili kočičku, ale stále se nemůžete rozhodnout, zda je to správné rozhodnutí? My vás přesvědčíme, že ANO. Žádné jiné zvíře není tak osobité a zajímavé, jako právě kočky. Ano, je pravda, že vás občas mohou trochu pozlobit, ale když zjistíte, co všechno sebou vlastnit čtyřnohého kočičího kamaráda nese, všechno mu hned odpustíte.

přitulené kočky.jpg

1. Pryč se samotou

Odteď už nebudete trávit osamocené večery i televize. Vždy budete mít jistotu, že doma nejste sami. A co je lepšího, než kočka, která vás miluje a hřeje vás svým tělem na klíně?

Je však třeba si předem uvědomit, že kočka je živý tvor a musíme se o ni dobře starat, dávat ji to správné jídlo a péči.

kočka na rameni.jpg

2. Téměř bez starostí

Co je na kočkách skvělé, je to, že si nemusíme dělat starosti s venčením. Kočky se poměrně rychle naučí používat kočičí záchůdek a vše co musíte udělat vy, je jej jednou za čas vyměnit. Navíc si nebudete muset neustále dělat těžkou hlavu se štěkáním nebo potřebou jít na procházku.

3. Pomohou vám se uklidnit

Když se vracíte domů z práce po těžkém dni, není nic lepšího, než se zabořit do měkkého křesla a jen chvíli počkat na kočku, až se vám uvelebí na klíně. Jakmile ji začnete hladit po její sametové srsti, dostaví se pocit klidu a relaxu. Je vědecky potvrzeno, že lidé, kteří vlastní kočky jsou méně vystresovaní, než ostatní.

kočky u zábradlí.jpg

4. Nudě je konec

Jakmile si domů přivedete kočku, nuda u vás rázem končí. Tohle hraví, inteligentní, bystří a přátelští tvorové vás zaměstnají. Můžete si spolu hrát s hračkami, na honěnou nebo na schovávanou. Dokonce můžete vašeho mazlíčka naučit i pár jednoduchých povelů jako je třeba aport.

Skvělé také je, že nepotřebují pozornost dvacet čtyři hodin denně, takže i vy si přes den odpočnete a nebude neustále rušeni.

5. Můžete jí zachránit život

Kočky v útulku jsou bez páníčků a té pravé lásky. A co je více hřející u srdce, než pomyšlení na to, že díky vám našel váš nový kamarád domov? Kočička se možná zpočátku, co si ji přivedete domů, bude cítit nesvá, ale zaručeně vám za to později bude navždycky vděčná.

Publikováno v Nezařazené