Znáte zákony?

Česká republika má svou Ústavu. Ústavě jsou podřízené zákony, které schvaluje parlament a podepisuje prezident republiky. Každý zákon začíná platit od jeho zveřejnění ve Sbírce zákonů. Česká republika má přibližně 2500 zákonů. Není v silách běžného člověka, aby všechny zákony znal. I právníci se dělí podle jednotlivých zákonů a specializují se skupinu zákonů, a tak najdeme třeba rozvodového nebo podnikového právníka. Máte-li firmu, tak se vás budou pochopitelně týkat zákony o podnikání, musíte vědět, jak firmu založit, jaké všechny náležitosti je třeba vyřídit. Máte-li zaměstnance, musíte znát zákony, které se týkají zaměstnaneckých smluv. A co musíte znát jednoznačně jsou všechny zákony ohledně účetnictví vaší firmy. Vědět všechny termíny pro podávání daňových přiznání, měsíčních přehledů apod.

zákon

Anebo nemusíte, a tím si ušetříte mnoho času a nervů, a to je najmout si účetní firmu. Vyznat se v zákonech, a hlavně sledovat neustále se měnící zákony, vyhlášky, prováděcí předpisy. Víte např. že vyšel zákon, definující změny v evidenci skutečných majitelů Jkcredit? Pokud budete mít kvalitní účetní firmu, tak se tímto nemusíte vůbec zatěžovat. Vše budou hlídat a vy se budete moct v klidu věnovat svému podnikání.

účetní

Máte čas sledovat jaké zákony, vyhlášky či prováděcí předpisy právě schválila vláda? Máte přístup do Sbírky zákonů a rozumíte všem prováděcím předpisům? Nechceme vás podceňovat, ale s největší pravděpodobností není ve vašich silách podnikat, a ještě tohle všechno sledovat, takže rada od nás pro vás je: najměte si kvalitní účetní firmu, která má zaškolené odborníky. Účetní firma jednak sleduje všechny nově vycházející zákony, ale také posílá své pracovníky na semináře a školení, aby tam dostali přesné informace k výkladům zákona a jeho provádění. S účetní firmou se nedostanete do problémů s finančním úřadem.