Jak jezdit na spotřebu


Dnes už se na spotřebu snaží jezdi kde kdo, a proto si řekneme, jak docílit co nejlepších výsledků. Rozhodně se to vyplatí, protože ušetříte spoustu peněz.

Jak jezdit na spotřebu

Plynulost a nízká váha je základ

Dnešní automobilový průmysl se snaží spotřebu snížit na minimum, ovšem ne většinou je jsou tyto údaje poznatelné na silnici, protože realita se od teoretické části může lišit. A proto velice velkou část spotřeby řídí samotný řidič. Je potřeba s volantem přemýšlet, a hlavně dodatečně předvídat, protože jinak Vám moc nepomůžou různé dnešní vychytávky. Například je mnohem lepší si zpomalit a pak se plynule rozjet než při plném plynu dojet kousek před semafor, kde budete muset razantně brzdit. Takže základem k úspěchu je dynamická jízda a lehká noha, protože tím půjde spotřeba opravdu dolů. Pak tu máme ještě další problematiku, jenž se týká řazení.

měřič paliva

Je zbytečné motor točit do vysokých otáček a pak teprve řadit, protože při vysokých otáčkách si motor vezme i o dost více paliva. Nezapomeňte ani dostatečně nahustit pneumatiky a zbytečně nejezdit rychle. Potom si ukliďte v autě, protože čím menší zátěž, tak tím rozhodně více ušetříte.

Software

Spotřebu je potřeba neustále sledovat, abyste věděli, na čem skutečně jste. Kromě tohoto údaje je dobré mít pohromadě i další, protože jedině tak zjistíte, při kolika otáčkách a rychlosti se vůz chová. Nebojte se, nemusíte si všechno pracně zapisovat a následně vyhodnocovat výsledek, protože tu máme velice šikovného pomocníka. Tím je RCM systém, jenž se zaručeně postará o přehled měrné spotřeby paliva. Ale tím to ještě vůbec nekončí, protože toho umí zdaleka mnohem více, a to nejen v osobních autech. Všechny údaje okamžitě vidíte v přehledné tabulce či přímo na mapě v grafické podobě. To fungují díky monitorovacímu GPS zařízení, jenž zaznamenává veškerý pohyb vozidla.

těžba ropy

Například firmy můžou sledovat svá firemní vozidla. Navíc systém dokonale odděluje služební od soukromé jízdy. Je to i velice dobrý pomocník při krádeži, protože vůz se dá velice snadno vystupovat. Takže ve finále je Váš čtyřkolový miláček pod neustálým dohledem a v bezpečí.