Výhody a nevýhody internetu

Internet v dnešní době už k němu má přístup skoro každý a skoro každý ho používá na denní bázi. Zamysleli jste se někdy nad tím, jaké má ale internet výhody a nevýhody?Internetové prohlížeče

Výhody:

1. Sociální sítě
Na internetu se můžete připojit k několika různým sociálním sítím. Nejznámější je u nás asi Facebook, Messenger, Instagram, Twitter, WhatsApp nebo Skype. Fungují tak, že si zde založíte účet a poté se můžete dočíst spoustu nových informací ať už o přátelích nebo o celebritách, a také si zde můžete se svými přáteli dopisovat v podstatě zadarmo. Stačí jen být k internetu připojen.

2. Spousta nových informací
Na internetu už v dnešní době můžete najít skoro všechno co Vás zajímá. Nemusíte už hledat nikde v žádných velkých slovnících, encyklopediích, nebo jiných odborných knihách. Stačí si otevřít prohlížeč a napsat tam, co Vás zajímá. Nejznámější vyhledávače, které jistě znáte jsou Google Chrome, Mozilla Firefox, nebo Microsoft Edge. A nejlepší stránka, na které můžete najít zajímavé informace je například Wikipedie.

Nevýhody:

1. Ztráta soukromí
Na internetu nemáte moc soukromí. Například na těch sociálních sítích, kde bychom měli být pod naším opravdovým jménem. Každý si Vás podle toho může najít. Proto radši nikdy nezveřejnujte osobní informace.
2. Nedostatek osobního kontaktu
Někteří lidé se bohužel na internetu stanou závislými. Trávení času na internetu se stane jejich jedinou zálibou, a proto kolikrát přestanou komunikovat jinak než právě přes internet. Takto bohužel můžete přijít o přátele, nebo také o čas.
3. Kyberšikana, zneužívání dětí
Bohužel další nevýhodou je kyberšikana. Nejčastěji vzniká mezi dětmi stejně jako klasická šikana. A stejně tak zneužívání dětí. Podle mě, by děti tak do 15 let neměly mít k internetu vůbec přístup. Mohou tu totiž najít věci, které by ve svém věku neměly vůbec znát.Sociální sítě
 
Za mě je internet jistě skvělá věc, pokud to s ním nepřeháníme a stále žijeme i v opravdové realitě, ne jenom té virtuální.