Kam za zábavou na Karlovarsku

Ve svátku, o víkendu či o dovolené si přejeme pořádně odpočinout, nabrat síly a užít si trochu té zábavy. Na Karlovarsku máme spoustu příležitostí, přijdou si na své malé i velké.
Kam s rodinkou? Pro rodiče s dětmi je určitě důležité poznat památky Karlovarského kraje. Určitě musíte navštívit v Bečově nad Teplou Hrad a Zámek, který je proslaven Relikviářem sv. Maura (Od r. 2002 tam vystavují unikátní ostatkovou schránku, která patří k nejcennější památce České republiky spolu s korunovačními klenoty). Prohlídky jsou zaměřeny také pro děti, a pořadatelé stále připravují i dětské akce. Hrad a Zámek také vlastní zámecký park, který je v létě opravdu nádherný.Kam za zábavou
Další památku na Karlovarsku je možné navštívit Klášter Teplá (Prohlídky probíhají ve známe Klášterní knihovně s muzeem a v barokním obytném křídle). Hrad Loket patří k nejnavštěvovanějším místům, a město Loket také pořádá velké Kulturní akce během letních měsíců. Nadšenci pro sport určitě rádi navštíví v Lokti Mistrovství světa v motokárách, které se koná každoročně (v r. 2020 se koná akce ve dnech 25. – 26.7.).
Nejnavštěvovanější města jsou lázeňská – Karlovy Vary, Mariánské Lázně a Františkovy Lázně. Každé město se pyšní svou kolonádou a léčivými prameny. Každoročně se ve městech koná otevření lázeňské sezony s doprovodným programem pro návštěvníky.
V Mariánských Lázních můžeme navštívit Park Boheminium, kde je možné shlédnout 75 miniaturních modelů památek České republiky.
Františkovy Lázně mají nejen velkou kolonádu, ale také vodní zábavný park Aquaforum.Zábava pro děti
Pro starší výrostky je např. zajímavá Kartaréna Cheb, kde je možné si zapůjčit motokáru včetně výbavy. Nebo velmi známé jsou Únikové hry Escape v Chebu, kde zažijete spoustu adrenalinu, legrace a zábavy. Pro nejmenší určitě ještě doporučujeme navštívit Vánoční dům v Karlových Varech, kde je možné zhlédnout největší výstavu plyšových medvídků.