Jak si půjčit peníze?

Na půjčení si peněz vlastně vůbec nic není. Jenom tak namátkou:
a) Řeknete si někomu z příbuzenstva. Zajdete dejme tomu za rodiči, za strýčkem nebo tetičkou, za sourozenci nebo třeba k babičce s dědečkem, řeknete, že byste potřebovali půjčit tolik a tolik, oni vám ty peníze jednoduše vrazí do ruky a je to.
b) Požádáte někoho z kolegů. Třeba o polední pauze řeknete tomu, kdo sedí u sousedního kancelářského stolu, kolik vám schází, on třeba brnkne do své banky a převede vám potřebné finance na váš účet.
c) Obrátíte se na někoho z kamarádů. Přátelé jsou tu přece od toho, aby si pomáhali, a někdo z nich zaručeně pomůže. Případně se jich složí i více najednou, pokud zrovna nikdo z nich nemá tolik, kolik by vám bylo zapotřebí.
d) Zaskočíte si do banky. Banky se přece půjčováním peněz živí, takže tam řeknete nějakému úředníkovi, kolik potřebujete, vyplní se nějaký ten formulář smlouvy, podepíšete ho a on vyloví svazek bankovek z trezoru a vysází žádanou sumu na dřevo.
české mince

Tak jednoduché to je.
Ovšem logicky jenom z pohledu toho, kdo si ještě zjevně nikdy žádné peníze nepůjčoval. Protože kdyby dotyčný už takovou zkušenost měl, dobře by věděl, nakolik naivní ty výše uvedené představy jsou nebo s největší pravděpodobností mohou být.
Protože pokusíte-li se o něco z toho zmíněného, s velkou pravděpodobností neuspějete, ba přímo pohoříte.
Protože peníze jsou krásná věc a tudíž je jen málo těch, kdo je pro vás budou ochotni riskovat, a to i tehdy, když jich mají dost a dost.
Je sice pravda, že , jenže velikánský otazník visí nad tím, od koho a jak.
Protože u těch výše zmíněných vesměs neuspějete, jakkoliv by se opak mohl zdát být pravdou. A nakonec tak uspějete teprve ve chvíli, kdy se obrátíte na toho, kdo tu doposud zmíněn nebyl. Na nějakou tu nebankovní finanční instituci.
vějíř bankovek

Protože u té si může půjčit pomalu každý. Ta nedělá přílišné ciráty, ta neklade požadavky, jimž normální člověk často není schopen vyhovět.
Stačí si tu jednoduše zažádat o půjčku, doložit vše potřebné a peníze jsou rychlostí blesku k mání. Tady to totiž jde. A bez doprošování, bez kterého by se to u vašich příbuzných, kolegů, známých a přátel neobešlo. O klasických bankách pak už ani nemluvě.