Čistá voda na pohled i na dotyk

Svůj vlastní zahradní bazén si většinou pořizujeme z několika důvodů. Jedním z nich je rozhodně možnost naprostého soukromí při vodních radovánkách. Druhým důvodem je šance mít průzračně čistou vodu po celou koupací sezónu. Což není v případě přírodních koupališť takovou samozřejmostí. Většinou přijde alespoň jednou období, kdy hygienik nedoporučuje koupání z důvodu výskytu nebezpečných silic.

cachtání

 • Jestliže budeme o náš zahradní bazén správně pečovat, pak máme jistotu zdravého koupání.
 • A ještě k tomu to není nic složitého.
 • Stačí si vybrat vhodné pomocníky.

Péče, která zabere jen několik okamžiků

Velkou oblibu získaly v poslední době tablety do bazénu, které patří mezi takzvané multifunkční – 5v1.

 • Jak fungují?
  1. Díky svému ideálnímu složení dokáží odstranit nečistoty z bazénové vody.
  2. Umějí udržet žádané hodnoty pH v intervalu 6,8 až 7,6. Správné hodnoty pH jsou velice důležité právě při údržbě bazénové vody.
  3. Odstraní nežádoucí řasy ze stěn i dna bazénu. Včasný zásah dokonce zabrání jejich vzniku.
  4. Udrží potřebnou koncentraci aktivního chloru v koupališti.
  5. Výsledek působení tablet je viditelný na první pohled. Účinné látky vodu projasní a zabrání potíže, které jsou spojené s příliš tvrdou vodou.

miminko
Dávkování multifunkčních tablet 5v1 je velice jednoduché a stačí se řídit pokyny výrobce. Většinou se doporučuje jedna až dvě tablety na dvacet až třicet tisíc litrů bazénové vody.

 • Ideální hodnoty by měly v tomto případě vydržet po dobu pěti až deseti dnů.

Tablety do bazénu neobsahují žádná barviva a ani škodlivé látky. Neublíží tedy ani vám a ani vašemu bazénu. Tablety se nedoporučují vhazovat přímo do bazénu. Mohl by se poškodit plášť bazénu nebo by se tableta mohla dostat do kontaktu s plavci. A zejména malé děti bychom tak mohli ohrozit. Tablety se vkládají do plováku nebo dávkovače tablet.