Jak se rychle zorientovat v nové práci?

Blíží se váš první den v novém zaměstnání? První dny mohou být složité, pro všechny jste ten nováček, o kterém nikdo nic neví, a můžete se tak velmi snadno stát první dny vyvrhelem celého týmu. Co tedy dělat a jak postupovat, aby vám nezůstala nálepka vyvrhele? Máme pro vás několik tipů, které vám v prvních dnech zaručeně pomůžou.
 ruce pěti kolegů
První dojem uděláte jenom jednou
Nástupem do zaměstnání z vás opadá stres a začínáte s čistým štítem. Začínáte novou kapitolu, které pro váš pracovní život bude bezesporu přínosem. Ovšem samotným nástupem do práce to nekončí, i když z vás ještě počáteční euforie asi neopadla. Ten pocit bude jistě přetrvávat, než se dostanete do toho pravého pracovního nasazení, kdy budete muset čelit pracovním výzvám a zapojovat se do nového kolektivu. Je tedy zcela normální, že se dostaví obavy, zda nástup zvládneme dle představ. Nyní se zaměřte na správnou adaptaci ve firmě. Nováček musí vždy počítat, že se mohou dostavit tázavé pohledy svých nových kolegů. Ale to je normální, s tímto jevem se při nástupu do nového zaměstnání setká každý. Lidé jsou totiž zvědaví, co od vás mohou očekávat. Vyklube se z vás silná osoba? Konkurence? Nebo skvělý člen do týmu?
 
Jak se první dny chovat a co dělat?
·         Dbejte na pravidelné příchody. Raději buďte v práci o 10 minut dříve než později. Alespoň nebudete nervózní, když přijdete do poloprázdné kanceláře.
pohled na monitor
·         Firemní kultura je svatá, proto se jí snažte ve všech ohledech přizpůsobit, ať už se jedná o správné oblečení nebo způsob komunikace. Zkuste si zapamatovat jména všech kolegů, být přátelští, usměvavý a optimističtí.
·         Buďte energičtí a aktivně pracujte na zadaných úkolech. Pokud nebudete vědět, ptejte se. Kolikrát je lepší se zeptat, byť i na tu nejprimitivnější otázku, než pak být za hlupáka. Pokud uděláte chybu, postavte se k ní čelem. Chybovat je lidské.