Kdy jsou celoroční mobilní domy výhodné?

Jedním ze snů mnoha lidí je mít vlastní bydlení. Je to jen pochopitelné, neboť bydlet ve vlastním má mnoho výhod. Tou hlavní je fakt, že nemusíme nikomu za využívání dané nemovitosti platit. Také se nemusíme bát, že nám majitel neprodlouží nájemní smlouvu. O tom, že máme podstatně volnější ruku, co se úprav a přestaveb týče, není třeba mluvit.

Bohužel je zde fakt, že ceny nemovitostí jsou vysoké. Je to z toho důvodu, že se jedná o velmi žádanou komoditu, která je zároveň poměrně omezená. Navíc ani cena stavby není nejmenší, což se také musí do celkové částky promítnout. Pokud tedy již rodiče svým dětem nezačali na tento účel spořit, například pomocí jednoho z typů stavebního spoření, či jen tak do kasičky, je nepravděpodobné, že mladí lidé budou mít dostatek peněz.

karavan1

Jistě, jednou z možností je hypotéka, avšak zdaleka ne každý na ni dosáhne. Takoví lidé pak shání to nejlevnější bydlení. Jednou z možných variant jsou zde celoroční mobilní domy. Jedná se v podstatě o karavany, které jsou upraveny tak, aby se v nich dalo i v našich podmínkách bydlet po celý rok.

Je jasné, že budou mnohem levnější, než klasický dům či dokonce i ten nejmenší byt. To však ani zdaleka neznamená, že je to ideální řešení. Je zde totiž několik věcí, které je potřeba si uvědomit, než si jej koupíme.

karavan2

Tím prvním je omezený prostor. Tento problém si uvědomíme především v zimě, zvláště když nás tam bydlí více. Jistě, znamená to, že se dá snadněji vytopit, avšak být uzavřen prakticky celý den na malém prostoru, pokud udeří kruté mrazy, rozhodně není ideální.

Dále je zde zásobování vodou. Ano, tyto mobilní domy mají své zásobníky, ty však musí být pravidelně doplňovány, a to v létě i v zimě. Tuto vodu je nutné koupit a také k domu dopravit. A to není vždy levná záležitost.

Pokud tedy o mobilní dům stojíme, je nutné si tyto věci uvědomit, ať později nelitujeme.