Největší výhody a nevýhody dřevostaveb, na které musíte myslet

Dřevostavby versus zděné domy jsou již dlouho hodně diskutovaným tématem a každý na to má svůj názor. Existuje totiž mnoho mýtů, polopravd i domněnek, které se dozvíte z mnoha zdrojů. Bohužel se ve většině případů jedná o názory lidí, kteří o této problematice ve skutečnosti nic neví. Z tohoto důvodu je nejlepší se obrátit na skutečné odborníky, kteří se zabývají tvorbou domů po dlouhou dobu a mají bohaté zkušenosti. Dřevostavby na klíč Vysočina jsou ideální pro všechny, kdo chtějí své vysněné obydlí získat rychle a bez zbytečných komplikací.

Klasická dřevostavba venkov

O čem tady mluvíme?

V první řadě bychom si ujasnit, o čem budeme hovořit. Dřevostavba v moderním slova smyslu není jen roubenka, chata nebo srub. Jedná se o moderní domy, které se zakládají na použití přírodních materiálů. V současnosti se nejvíce jedná o montované konstrukce z dřevěných opláštěných desek s přidáním kvalitní izolace. Nemusíte se tak obávat vlhkosti, ani škůdců.

Moderní dřevostavba zahrada

Výhody

Jednoznačně se jedná o velmi rychlou variantu, mnohem rychlejší než klasické zděné konstrukce. Ušetříte také jisté množství užitné plochy. Díky tomu, že jsou stěny tenčí, při 100 metrech čtverečních ušetříte asi 4 metry čtvereční, což znamená, že máte jeden malý pokoj (např. technickou místnost) zdarma. Energeticky se jedná o velmi efektivní možnost a k výstavbě se používají materiály, které neškodí vašemu zdraví ani životnímu prostředí.

Nevýhody

Drobnou nevýhodou je, že rychlé provedení něco předem stojí. Musíte totiž věnovat poměrně hodně času přípravě a plánování předtím, než se do toho specializovaná firma doopravdy pustí. Musíte předem vědět, kam umístit zásuvky, naplánovat detailně kuchyňskou linku a další podrobnosti, což u klasického domu není zcela nutné. Náročnější je zde také překlenutí rozponů patrových domů, protože v případě dalšího patra se musí použít ocelové nosníky.