Voda v bazénu by měla být stoprocentně čistá

Bazén je třeba neustále čistit od různých nečistot, které pak mohou kompletně zničit kvalitu vody. Existují však způsoby, jak se tomu vyhnout.

Voda v bazénu by měla být stoprocentně čistá

Koupit si dnes bazén není žádnou velkou událostí, ale naprosto běžnou věcí. Pokud máte vhodný pozemek, třeba zahradu u domu, klidně si pořiďte vlastní koupací plochu. Nemusíte se bát, že by vás to stálo deseti či dokonce stovky tisíc. Dnešní nadzemní modely bazénů se dají koupit doslova za písničku. Jejich cena závisí hlavně na velikosti, ale ani ty největší nestojí kdoví kolik. Sice si moc nezaplavete, ale na druhou stranu se budete moci po těžkém dni v práci zchladit ve vašem vlastním miniaturním koupališti. A to stojí za to, ne?

Bazén u hotelu

Stojí, ale je za tím hodně práce. Zapomeňte na to, že koupíte koupací plochu, napustíte do ní vodu a pak už si jen budete do konce léta užívat čvachtání. Do jisté míry to samozřejmě pravda je, ale to musíte nejprve zajistit, aby voda v bazénu byla co možná nejčistší. A k tomu vám poslouží různé prostředky a nástroje.

Chemičtí pomocníci

V prvé řadě je nejdůležitější koupit vhodné chemické prostředky, které dokáží vodu v bazénu dezinfikovat. Není jich sice kdoví kolik, ale prodávají se v mnoha různých variantách, takže laikovi z toho může jít občas hlava kolem. Ale zorientovat se v tom dá při troše snahy docela snadno. Jednoduše řečeno, nejlevnější je chlór, který je rovněž vysoce účinný. Ten na druhou stranu ale dokáže dráždit pokožku a taky trochu zapáchá. Přípravky s kyslíkem mají obdobnou účinnost, postrádají jakýkoliv zápach a nedráždí nic. Jsou ale dražší. Nakonec je tu stále populárnější mořská sůl, která však ke svému správnému fungování potřebuje solonizační jednotku. A ta je také docela drahá.

Interiérový bazén

Vhodným pomocníkem je rovněž solární plachta https://www.chlorito.cz/solarni-plachty, která nejenže dokáže zakrýt vodní plochu a tím ji ochránit před napadáním nečistot, ale zároveň zvládne vodu i ohřát. Samozřejmě pouze za předpokladu, že je slunečné počasí. V noci nebo mimo sezónu toto kouzlo nefunguje.