Posunout se dál

Český člověk je známý tím, že neustále remcá. Neustále si na něco stěžuje, a když už nemá na co, tak aspoň na počasí. Vadí mu horko, zima, déšť i sucho.

Ano, mnoho lidí se dostalo do situace, kdy se muselo v době pandemie zastavit, bylo jim např. dočasně zakázáno podnikání nebo museli zůstat doma na home office. Nějakou dobu nesměli opustit okresy atd, a to bylo hned spousta příležitostí, na co se dalo stěžovat. Ale napadlo vás, že se to dalo brát i jako příležitost něco změnit a změnit to k lepšímu?

krize

Stejně tak během posledního roku řada rodin řeší, jak vyjít se svými financemi, když inflace stále krade více a více peněz z jejich rodinných rozpočtů. Ale není to ta poslední kapka, která vás konečně přiměje, abyste se koukali po novém, lepším zaměstnání, které už třeba dlouho odkládáte? Že vás situace donutí sepsat svůj profesní životopis a rozeslat ho do firem, které by vás mohly zaměstnat za mnohem vyšší plat.

Krize? Ano, ale také příležitost, protože na všechno se vždy dá koukat ze dvou stran, pesimisticky a optimisticky. Tak proč nezkusit to špatné otočit v to dobré a posunout se na společenském žebříčku.

příroda

I firmy hledají možnosti, jak vyjít z krize a vylepšit svou pozici na trhu. Něco o tom ví i firma Schoellerallibert, která se snaží vylepšit logistiku v automobilovém průmyslu. Ano, krize je příležitost, jak probrat veškeré procesy ve firmě a najít úsporná řešení. I ve vaší firmě se určitě dějí procesy, které by se daly zeštíhlit nebo přenastavit. Jde jen o to, že nebýt krize, tak by firma fungovala a nebyla by nucena měnit postupy.

Využijte krizi ve svůj prospěch. Změňte zaměstnání, ale změňte i svůj přístup k životu. Třeba objevíte kouzlo českých hor místo dovolené o moře. Možná budete muset začít žít skromněji, ale to neznamená, že nemůžete být šťastnější. Jde jen o to, jak se k situaci postavíte.