Stěhování můžete zvládnout sami, ale…

Stěhování v Praze odnesto.cz je proces, který lze realizovat jak svépomocí, tak i prostřednictvím profesionální firmy. Ti, kteří se rozhodnou podniknout jej ve vlastní režii, se však mohou setkat s některými jevy, s nimiž nepočítali, a s nimiž také dochází k nepříjemným komplikacím. Co by vás kupříkladu mohlo nepříjemně překvapit?

plyšová hračka v krabici

Uvíznete na schodech – některé kusy nerozebíratelného nábytku vás mohou na určitých typech schodišť v domě uvrhnout doslova do pasti. Může se vám například stát, že potřebujete přemístit z podkrovní místnosti po úzkých schodech starožitnou šatní skříň, a ta vám po nich sjede až k dveřní zárubni, kde se zaklíní a nelze s ní pohnout ani jedním směrem. Můžete se pak ocitnout sami v podkrovní místnosti bez telefonu, bez nářadí a s holýma rukama a musíte pak volat o pomoc ze střešního okna, odkud vás také nemusí nikdo slyšet.

kocour v krabici

Stěhování pračky – přestěhovat pračku se zdá snadné, protože svými rozměry připomíná malou chladničku. Jenže malá chladnička váží sotva patnáct kilo, zatímco pračka někdy až sedmdesát. Chladničku přenesete na popruhu i sami, ale s pračkou budete mít i ve dvou co dělat. A pokud vám sklouzne z popruhů právě na schodech, může toho, kdo se nachází pod ní, i zabít. Když vás přimáčkne sedmdesát kilo ke zdi a rozdrtí vnitřní orgány nebo lebku, vaše další cesta již povede do krematoria.

Koberce – přestěhovat pár krabic s věcmi dovede kde kdo, stejně tak rozebraný nábytek na dílčí desky, ale velký koberec, svinutý do role, který se nesmí přehýbat, to už tak jednoduché nebude. Někdy je dokonce nutné spouštět je na lanech z balkonu. Koberce se velmi obtížně přenáší zejména po schodech, kde se musí zvedat kolmo od země do výšky, a jde-li o těžký kus, vážící přes třicet kilo, může to být velmi náročné i pro profesionály. A přehnout koberec znamená jej nevratně poškodit.