Založení společnosti

Možností jak začít podnikat je více. Některá jsou jednoduchá a rychlá, ale možná trochu nepočítají s dlouhodobějším vývojem. Ano, mám na mysli podnikání jako fyzická osoba. Osoba samostatně výdělečně činná, jestli chcete. Je to sice nejjednodušší a zřejmě i nejrychlejší začátek, při kterém vám stačí navštívit jediný úřad a nechat si vystavit Živnostenský list. Podnikatelem tak můžete být ze dne na den.

Naše, vaše sídlo

Jenž co bude za rok, dva, deset let? Budete úspěšní? Budete se neustále rozvíjet, rozšiřovat portfolio svých činností? Budete investovat do nových strojů a zařízení, do lidí? Budete si chtít vzít úvěr na další rozvoj? A tady se dostávám k jádru pudla. Nikdo z nás neví co bude zítra a jak říká jedno přísloví: „Chceš-li rozesmát Boha, udělej si přesné plány“. Narážím tím na to, že zpravidla po otevření většího úvěru přichází jakási rána osudu. Havárie, zranění, nemoc, přírodní katastrofa. A vy se naráz ocitnete mimo provoz. Mimo provoz znamená mimo příjem, mimo možnost splácet úvěr. Mimo provoz, pakliže trvá delší dobu, tím pádem znamená i možnost exekucí. Dům pryč, auto pryč, finance pryč. Následuje ještě manželka pryč, ale není jisté, v kterém pořadí popsaných věcí vás opustí. Rizika pro fyzickou osobu jsou tedy velice značná.

Proto je dobré se alespoň před započetím většího rozvoje firmy transformovat z osoby samostatně výdělečně činné do společnosti s ručením omezeným. Můžete se pokusit si ji sami založit, ale už čtení různých procedur vás od této myšlenky asi odradí.

Náš servis

Můžete si zakoupit takzvanou Ready made společnost. To je rozhodně super nápad, ale ne vždy taková firma bude pasovat va vaše záměry a nebude v souladu s vašimi představami. Vše se dá sice časem změnit, ale už je to běhání navíc, a také za každou změnu v Obchodním rejstříku platíte poplatky. Proto si nechte založit svou společnost s ručením omezeným přesně na míru. Cena založení sro je přitom překvapivá. Je totiž zdarma, pakliže využijete služby poskytnutí sídla pro svou společnost. A to je lákavá nabídka, co říkáte?