Jak správně zvolit barvu, kterou by měly mít trekové boty

Boty se dnes staly nejen užitečným nástrojem, který chrání naše chodidla před poškozením, ale také módním doplňkem. Dalo by se říci, že existuje obuv pro každou příležitost, a ta je dána nejen svou funkčností, ale také vzhledem.

V některých případech je však nutné přiznat, že právě funkčnost je na prvním místě. Typickým příkladem jsou trekové boty, vyrobené tak, aby chránily a zpevňovaly naši nohu v obtížném kamenitém terénu. To ovšem ani zdaleka neznamená, že nepodléhají módním trendům.

skupinka lidí

Když máme vybraný určitý typ bot, tak jednou z hlavních věcí, na kterou se zaměřujeme při výběru konkrétního páru, je mimo jiné také jejich barva. Ta by měla být vhodná pro danou příležitost – například na ples si nevezmeme lodičky s maskovacím vzorem. Ovšem měla by se nám také líbit.

U trekových bot jsou obvykle používány zemité tóny. Nejčastěji je najdeme v přírodních hnědých či hnědozelených barvách, podobných jako má terén, do kterého jsou určeny. To má samozřejmě svůj důvod: není na nich tolik vidět prach a špína.

Samozřejmě se však může stát, že zatoužíme po jiné barvě. Například se nám může líbit červená či modrá. I takové v nabídce mnohých obuvnictví najdeme, avšak obvykle se jedná opět o matné, zemité odstíny, nic výrazného.

typická treková bota

To se nám samozřejmě nemusí líbit, ale má to svůj účel. Jasné barvy totiž přitahují hmyz, který si může splést naše boty s květinami. A asi není třeba rozvádět, jak to pro nás může být nepříjemné. Proto, i když se nemusí jednat o naši oblíbenou barvu, je rozhodně mnohem lepší zvolit klasický odstín.

Jistě, najdou se lidé, kteří řeknou, že jim je to jedno. Avšak je jasné, že si onen výlet rozhodně ani zdaleka tak neužijí, zvláště v teplém období. Hmyz je totiž všude a hledá si potravu. A tou mohou být pro některé druhy i lidé, či spíše naše krev. Proto se maskovací oblečení, včetně bot, rozhodně vyplatí.