Krásný dům

Byt a dům je velmi důležitý. Já jsem vždycky chtěla mít nějaký dům anebo byt, ale měla jsem podmínku, aby byl v mém osobním vlastnictví. Pamatuji si, jak jsem žila se svými rodiči. A oni nikdy neměli svůj vlastní byt, aby byli jen v nájmu. Moji rodiče s námi dětmi celý život bydlí v nějakém nájmu. A musím říct, že jsme se asi patnáct krát stěhovali. Jistě se vám to zdá opravdu moc. A já to uznávám, že je to opravdu moc. Patnáct krát se stěhovat je opravdu velký terno. Nyní ale abych vám to trošku vysvětlila a upřesnila. Myslím, že je velmi důležité žít tam, kde máte práci. Nebo alespoň je to můj názor.

Jíst ve vlastním domku je krásné.

Musím ale také zmínit mou babičku, která vždycky říkala, že dům a domov je tam, kde je celá rodina a kde se cítíme dobře. Já s ní teda sice souhlasím, ale ne až tak úplně. Podle mého názoru je rodina tam, kde se nám chce žít. A protože moje rodiče chtěli pracovat někde jinde než ve svém bydlišti, tak se odstěhovali. A my děti jsme byli ještě malé, než abychom to chápali nebo protestovali. Jenže poslechli by rodiče nás děti? Myslím, že asi ne. A tak to dopadlo tak, že jsme se mnohokrát stěhovali. Takže jsme měli být opravdu patnáct krát jiný byt. A jistě si dokážete představit, co to s námi udělalo ve škole.

Děti chtějí vlastní pokoj.

Tolikrát jsme měnili školu, že bychom to ani nespočítali. Teda vlastně hodně krát, abych byla přesná. Jenže mít vlastní byt je opravdu velké riziko. A jak bych třeba získala hypotéku? To je taky velká otázka. V dnešní době to opravdu složité a moji rodiče to říkali taky. Ovšem to už je minulost. Nyní i já sháním vlastní bydlení. Chtěla bych mít vlastní byt nebo dům. Ale je to vážně složité. Nedivím se, že moji rodiče nikde nic vlastního neměli. Jsem ráda, že mi rodiče vyndali alespoň takhle v bytech, a i když jsme se hodně stěhovali, tak jsem byla šťastná. Moje dětství bylo opravdu šťastné. A stěhování z jiného bytu do bytu na mě nezanechalo žádné negativní účinky. Jsem ráda, že jsem taky poznala mnoho míst, a právě díky tomu, že jsme se mnohokrát stěhovali, tak znám různá místa a města. Někdy jsme se stěhovali hodně daleko.