Příliš mnoho knih? Vyzkoušejte tyto tipy!

Ročně u nás vychází až několik tisíců nových knih. Pokud jste vášnivý knihomolové, kteří nedokáží z knihkupectví odejít s prázdnou a na knižní e-shopy už se raději ani nedíváte, jistě znáte ten pocit, kdy zjistíte, že nové knihy už zkrátka není kam dát. Ale co teď? Zbavit se těch starších? To nebude nutné, když vyzkoušíte některé z našich tipů.

Pohrajte si se svou knihovnou

Kdo má mnoho knih, nemůže skládat knihy úhledně do jedné řady. Buďte kreativní a seskládejte své knihy jinak. Pokud máte vysoké police, zkuste knihy skládat na sebe vodorovně. Můžete si pohrát i s uspořádáním barev a možná budete sami překvapeni, jak dobře to bude vypadat.

Pokud je vaše knihovna dostatečně hluboká, můžete knihy skládat do dvou řad. Vepředu nechte první díl knižní série, a další díly naskládáte do řady druhé. Budete až překvapeni, kolik místa tak ušetříte. Nevýhodou je, že zadní knihy nepůjdou vidět. I to má ale řešení. Podložte zadní knihy nízkými krabičkami a dosáhnete tak ještě lepšího vzhledu své knihovny.

Knihovna

Dejte knihy všude!

Pokud jste knihomol srdcem i duší, určitě vám nebude vadit, že na knihy budete narážet všude. K jejich uložení nemusíte využívat jen knihovny. Využijte i různé police a regály, co máte po domě či bytě. Můžete si vyhrát s tematickým rozestavěním knih. Kuchařky uložte do kuchyně, knihy s počítačovou literaturou do pracovny, knihy o zahradničení do zimní zahrady a romány pro ženy či detektivky do ložnice.

Speciální knihovny

Knihovny nemusí vypadat pouze jako klasické vysoké regály s mnoha policemi. Výrobci pamatují na to, že místo je často nedostatkové, a snaží se svým zákazníkům vyjít vstříc. Proto najdete na trhu spoustu nástěnných knihoven, samostatných polic nebo tzv. neviditelných knihoven.

Neviditelná knihovna

Pokud se přeci jen rozhodnete v rámci úspory místa dát některé své knihy pryč, rozhodně je nevyhazujte do popelnic! Na internetu je spousta bazarů, kde můžete knihy prodat. Dále je můžete nabídnout v antikvariátech, či je darovat na charitu, do škol, místních knihoven, nemocnic nebo je darovat do tzv. knihobudek, které naleznete téměř v každém městě.