Pár záchytných bodů pro stěhování bytu v Praze

Neukvapujte se – jednou z nejdůležitějších zásad ohledně stěhování je rozvaha, klid a dost času. Čím více času máte, tím lépe budete schopni zvládnout celý proces, a nebude tolik pravděpodobné, že byste na něco důležitého zapomněli. Vyplácí se vzít do ruky papírový poznámkový blok a začít si poznamenávat vše, co vás napadne. Stěhování bytů v Praze je náročná záležitost na množství různých úkonů včetně těch úředních – administrativních a každá opomenutá drobnost vás pak bude zbytečně rozptylovat.

kartonové krabice

Probírejte se stěhovací firmou své požadavky – to, co si napíšete na papír, pak konzultujte se stěhovací firmou. Je vhodné si společně sednout k jednomu stolu, např. na předem smluvené schůzce u vás doma, a právě zde si ujasníte všechny potřebné detaily celého stěhovacího procesu. Dozvíte se, jaký balicí materiál je vhodný, a kde jej opatřit, stěhováci vám jej mohou i zajistit v rámci sjednané služby. Domluvíte se na tom, jak se bude stěhovat nábytek, zda bude nutné jej rozebrat, a zda vám pomohou přestěhovat i celou kuchyň nebo vestavěnou skříň.

plastová přepravka

Počítejte i s tím, že se budete zabydlovat – mnozí lidé se vrhají přímo na samotné stěhování a pak jim nezbývá dostatek sil na ten závěr – vybalování věcí a zabydlení. Pověřte proto stěhovací firmu tím nejobtížnějším, ve stěhovací den mějte spíše klidový režim a soustřeďte své síly hlavně na dny další, až stěhováci odjedou a budete tu jen vy sami a budete se muset rozhodovat, jak rozmístit zařízení bytu, aby vám co nejlépe vyhovovalo. Počítejte také s tím, že na tento proces budete potřebovat další volný čas, tedy nejlépe alespoň dva volné dny, buď víkend, nebo dovolenou. Pamatujte také na to, abyste měli při ruce dostatek vhodných pokrmů, tedy např. nakoupené bagety, jogurty, pomazánky, sýr, celozrnné pečivo, dostatek ovoce a zeleniny, sušené ovoce a ořechy, abyste nemuseli zbytečně ztrácet čas vařením.