Šaty

Mnoho z nás má skříň plnou oblečení. Možná dokonce víc než jednu skříň, třeba i komodu, nebo další skříň, nebo dokonce celou šatnu… Většina lidí (zejména žen) má víc oblečení než skutečně potřebuje. Možná nakupujete spousty kusů oblečení, když máte špatnou náladu. Nebo když se nudíte či když jste ve stresu.

nákupní taška

Kolik z nás se odměňuje za pracovní a studijní výkony nakupováním? Kolik z nás jde po hádce nakupovat? A kolik tašek si z nákupního centra odnášíme? Málokdy jen jednu… Naše skříně a šatny se rychle plní a plní. A jak to řešíme? Kupujeme jednoduše další skříně, regály, úložné prostory pod postel. Když ani to nestačí, hledáme větší byty s vestavěnými skříněmi a většími úložnými prostory.

Tohle ale není skutečné a dlouhodobé řešení. Skončíme tak obklopeni věcmi, které vůbec nepotřebujeme a jen nám zabírají místo. Kouzlo je v tom, koupit jen to co skutečně potřebujeme. Pokud si koupíte basic šaty např. z webu dámská móda, můžete je kombinovat na sto různých způsobů. Naopak jestli máte dvě stě kusů triček, které je těžké s něčím zkombinovat brzy se v nich začnete topit a moc radosti vám nepřinesou.

šedé šaty

Je potřeba kupovat jen oblečení, které se vám opravdu líbí, skutečně vám dělá radost a můžete ho snadno nakombinovat s jinými kousky. Některé věci v jednoduchých barvách se hodí skoro ke všemu a můžete je nosit třeba každý týden.

Třeba šaty můžete nosit na podzim se silonkami a vysokými kozačkami, v létě k sandálkům a slamáku a v zimě přes ně přehodíte silný kabát. Jedním z nejoblíbenějších střihů jsou áčkové šaty. Dělají hezkou postavu, zužují pas a hodí se skoro ke všemu.

Zkuste se zamyslet jaké oblečení skutečně právě teď potřebujete a jaké vám jen zabírá místo. Zkuste zapřemýšlet, které věci vám nesedí nebo se špatně kombinují do outfitů.

Můžete využít předvánoční čas k úklidu vaší skříně a přehodnocení toho, co vlastníte.