Tyto přednosti měl život bez sociálních sítí


Peníze sice vládnou světu, ale sociální sítě jej řídí. Instagram, Twitter po celém světě používá přibližně 2,28 miliard lidí. Samotný Facebook tvrdí, že se k němu každý den přihlašuje 1,3 miliard uživatelů. Tyto platformy spojují smrtelníky z různých končin světa. Dávají jedinečnou příležitost komunikovat s kýmkoliv odkudkoliv. Tato zábava skrývá i své temnější stránky, které jistě oželíte, pokud budete ochotní se na nějakou dobu vzdát sociálních sítí.

ikony v kruzích

3 výhody života bez sociálních sítí:

1.       Konalo se, nikoliv nečinně přihlíželo

Je vždy snazší něco sledovat zpovzdálí než být sám aktivní. Seznamovací aplikace Tinder nám umožňuje setkávat se s lidmi ještě předtím, než si na ně učiníme náš vlastní úsudek. Podobně jako v internetovém e-shopu máme na této seznamce na výběr z tisíce různých „produktů“, které si můžeme buď vybrat, nebo jej jedním kliknutím odmítnout. Můžeme se ukrýt za našimi profily, aniž bychom se k druhé osobě museli skutečně přiblížit. První skutečný kontakt je pak často daleko těžší.
šipky mezi ikonami

2.       Tolik se neprokrastinovalo

Z „pouhých“ 5 minut na sociálních sítích je znenadání minut 10, pak čtvrt hodiny a tak dále. Sociální sítě jsou jako stvořené k prokrastinaci, bezcílnému bloumání po obrazovce a bezmyšlenkovitému klikání. Sociální média nás lapají do svých sítí, stáváme se na nich čím dál závislejšími.  Kdo se z této závislosti hodlá vymanit, udělá nejlépe, když se bude po celý den věnovat svým povinnostem a koníčkům a čas strávený na sociálních sítích se pokusí limitovat na minimum.

3.       Méně se chlubilo a závidělo

Člověk by měl být sám sebou. Trend sociálních sítí posunul naši prezentaci na zcela jinou úroveň. Lhaní a závist jsou vlastnosti, které jsou důsledkem způsobu novodobé komunikace jejich prostřednictvím. Mnoho uživatelů Instagramu je vystaveno obrovskému tlaku. Přejí si žít život, který sledují u druhých. Touží po nejnovějších autech, pohledné partnerce i luxusní dovolené. Bez ohledu na to, jestli vyobrazený životní styl na sociálních sítích odpovídá realitě, jisté je, že ve spoustě lidí podněcuje pocity méněcennosti.


Publikováno v Nezařazené